Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich
Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.
W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.
Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!
Telefon interwencyjny
Stanisław Waluś nr tel. 608 065 499
Dodatkowe informacje
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Stobrawski Park Krajobrazowy (utworzony w 1999 r.)
Stobrawski Park Krajobrazowy (utworzony w 1999 r.)
- Stobrawski Park Krajobrazowy został powołany Rozporządzeniem Nr P/11/99 Wojewody Opolskiego z dnia 28 września 1999 roku w sprawie utworzenia „Stobrawskiego Parku Krajobrazowego” (Dz. Urz. Woj. Opol. nr 38, poz. 255 z 1999 r.). Aktualnie obowiązującym aktem prawnym jest Rozporządzenie Nr 151/P/19/06 Wojewody Opolskiego z dnia 8 maja 2006 roku w sprawie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego (Dz. Urz. Woj. Opol. nr 33, poz. 1136 z dnia 17 maja 2006 r.).
Powierzchnia całkowita parku wynosi 52 636,50 ha (w zarządzie Nadleśnictwa Turawa: 8 185,6 ha leżących na terenie Gmin – Lasowice Wielkie, Łubniany, Murów).