Asset Publisher
TEREN MONITOROWANY
Informujemy, że w celach bezpieczeństwa i ochrony lasów przed szkodnictwem leśnym, na terenie Nadleśnictwa Turawa prowadzony jest monitoring przy użyciu urządzeń rejestrujących.
Na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.), dalej jako „Ustawa", Nadleśnictwo informuje, iż:
- Monitoringiem wizyjnym objęty jest budynek Nadleśnictwa przy ul. Opolskiej 35, 46-045 Turawa i obszary leśne Nadleśnictwa.
- Administratorem Danych Osobowych pochodzących z systemu monitoringu wizyjnego jest Nadleśnictwo Turawa.
- Dane osobowe nie będą udostępnianie innym podmiotom oprócz podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa.
- Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania oraz usuwania.
- Przysługuje Państwu prawo do kontroli przetwarzania swoich danych osobowych w trybie art. 32 Ustawy.
Asset Publisher
Informowanie samorządów o działalności nadleśnictw
Informowanie samorządów o działalności nadleśnictw
Realizując obowiązek przekazywania informacji o działalności nadleśnictw, który został wprowadzony Zarządzeniem nr 115 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w dniu 18 września 2024 r. w sprawie przekazywania informacji o działalności nadleśnictw radom gmin i sejmikom województw Nadleśnictwo Turawa do końca kwietnia złożyło raporty do wszystkich 6 gmin.
W przesłanych raportach zostały przedstawione informacje z działalności Nadleśnictwa Turawa w poprzednim roku oraz zostały zaprezentowane plany i koncepcje na rok bieżący. Sprawozdanie obejmowało realizację zadań z zakresu m.in. ochrony lasu i przyrody, hodowli lasu, pozyskania drewna, inicjatyw społecznych, wspólnych inwestycji, projektów środowiskowych oraz zagrożeń dla ekosystemów leśnych.
W tym roku część gmin, chcąc bliżej poznać nasze plany na przyszłość, omówić bieżące działania zaprosiła nas na spotkania. Uczestniczyliśmy w Sesji Rady Gminy Turawa, Sesji Rady Gminy Murów oraz Sesji Rady Gminy Łubniany, na których przedstawiliśmy działalność Nadleśnictwa Turawa w roku 2024 oraz działania planowane na rok 2025.
Współpraca nadleśnictw z lokalnymi samorządami to korzyści dla obu stron, a bezpośrednie spotkania to okazja do kontaktu z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych wspólnot. To także doskonała okazja do dialogu, przedstawienia informacji na temat sposobów zarządzania lasami, ich wpływu na gospodarkę i klimat, a także wsłuchania się w oczekiwania lokalnych społeczności.