Polskie lasy

Poland is in the European lead, while concerning the area of all forests. They cover about 29,2 % of the country territory, and grow within the area of 9,1 million hectares. The overwhelming majority of the forests is state owned, of which almost 7,6 million hectares are managed by the State Forests National Forest Holding..

PGL Lasy Państwowe

The State Forests National Forest Holding is the largest organisation in the European Union managing forests, which belong to the State Treasury and celebrating its 90 anniversary this year.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Posadź las z leśnikiem” w Nadleśnictwie Turawa

„Posadź las z leśnikiem” w Nadleśnictwie Turawa

 

„POSADŹ LAS Z LEŚNIKIEM”

 

Akcja „Posadź las z leśnikiem” w Nadleśnictwie Turawa odbyła się w dniu 28.03.2026 r. w leśnictwie Rzędów. Wspólnie posadziliśmy kawałek lasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz ogromne zaangażowanie!

 

21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia w nadleśnictwach RDLP w Katowicach wystartowała akcja pn. „Posadź las z leśnikiem”. Przez prawie półtora miesiąca, do końca kwietnia, mieszkańcy różnych regionów będą mogli posadzić własne drzewo w trakcie społecznych akcji sadzenia lasów. To wyjątkowa okazja, by aktywnie włączyć się w działania na rzecz ochrony przyrody oraz dowiedzieć się, w jaki sposób leśnicy odnawiają lasy, dbając o ich trwałość i różnorodność.

 

Dołącz do wspólnego sadzenia

Akcja „Posadź las z leśnikiem” to nie tylko wspólne sadzenie drzew i świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Lasu. To także doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, integracji z lokalną społecznością czy bezpośredniej rozmowy z leśnikami. Dla wielu mieszkańców to także szansa na zrozumienie, czym tak naprawdę jest zrównoważona gospodarka leśna i jak wygląda ona w praktyce.

- Lasy są naszym wspólnym dobrem oraz dziedzictwem przyrodniczym. Wyrazem naszej troski o przyrodę jest sadzenie nowych drzew, dlatego dołączcie do nas i wspólnie zadbajmy o zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń - zachęca Magdalena Świtka, rzecznik prasowy RDLP w Katowicach.

Społeczne sadzenia lasu w ramach akcji „Posadź las z leśnikiem” odbywa się w okresie od 21 marca do 30 kwietnia br. w wybranych nadleśnictwach RDLP w Katowicach. Szczegółowe informacje organizacyjne dostępne są na stronach internetowych jednostek oraz profilach facebookowych.

Poniżej znajduje się link do mapy z lokalizacjami najbliższych wydarzeń:

>> LINK DO MAPY <<