Surowiec do wszystkiego
W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.
Skąd się bierze drewno
Zasady sprzedaży
Sale conditions of wood are specified by the regulation of Director – General of the Sate Forests.
Polski przebój
Polish products made of wood – furniture, window and door frames, yachts or paper and packages – these are real hits of the market.
Asset Publisher
Asset Publisher
Back
Lasy niepaństwowe
Lasy niepaństwowe
Lasy prywatne stanowią ok. 17 proc. lasów w Polsce. Ponad 70 proc. starostw powierza prowadzenie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach prywatnych leśnikom z Lasów Państwowych.
Zgodnie z przepisami ustawy o lasach Lasy Państwowe zobowiązane są służyć radą i pomocą prywatnym właścicielom lasów w prowadzeniu gospodarki leśnej. Leśnicy w ramach tych działań:
- doradzają prywatnym właścicielom, jak prowadzić gospodarkę leśną;
- udostępniają sadzonki drzew i krzewów leśnych;
- wykonują na koszt nadleśnictw zabiegi zwalczające i ochronne w lasach prywatnych, jeśli wystąpią tam organizmy szkodliwe, zagrażające trwałości lasu;
- organizują wykonanie zadań gospodarczych w lesie (w tym sprzedaż drewna), na podstawie umowy z właścicielem lasu;
- sporządzają wielkoobszarowe inwentaryzacje stanu lasów oraz prowadzą bank danych o lasach.
Od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 do 9.00 pod numerem telefonu 774212011 wew.* 334 można uzyskać telefonicznie wszelkie informacje dotyczące lasów niepaństwowych udzielane przez Specjalistę Służby Leśnej Barbarę Kręcisz.